فعالین کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان تجلیل شدند

به مناسبت 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، امروز (17 اسفند) از فعالین کانون های مساجد گلستان در مسجد الاقصی گرگان تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان گلستان، مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان در این مراسم با اشاره به فعالیت یکصد و 40 کانون فرهنگی هنری مساجد و 50 کتابخانه در کانون های مساجد استان، گفت: 16 هزار نفر عضو کانون های مساجد و 13 هزار نفر عضو کتابخانه های کانون ها هستند.

مهدی بیکی اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال این تعداد به یکصد و 60 کانون برسد.

وی تعداد مساجد مجری طرح تلاوت نور را بیش از 500 مسجد و خانه های نور تاسیس شده را 11 مرکز بیان کرد.

بیکی با اشاره به دوره های آموزشی برگزار شده در سال جاری، افزود: برگزاری چهار کارگاه آموزشی کتابداری با حضور بیش از 90 نفر از کتابداران کانون ها در کردکوی و آزادشهر، سه کارگاه آموزشی مدیران و ائمه جماعت در گرگان و گنبد با حضور یکصد و 60 نفر از مدیران و ائمه جماعات، آموزش یکصد و 30 نفر از اعضای کانون ها، برگزاری دوره های آموزشی فیلمبرداری، عکاسی و تدوین با حضور 64 نفر و آموزش زوج های جوان با حضور یکصد و 10 نفر و آموزش سرود و تواشیح از دوره های آموزشی برگزار شده در سال جاری است.

وی برگزاری جشنواره نغمه های آسمانی با حضور بیش از 30 گروه سرود و تواشیح و جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور بیش از 70 نفر در رشته های مختلف از برنامه های جشنواره دبیرخانه کانون های مساجد استان در سال جاری بیان کرد.

بیکی در خصوص تجهیز کانون های مساجد استان نیز گفت: تجهیز بیش از 22 هزار جلد کتاب در زمینه های کمک آموزشی و درسی، شعر و داستان، کودک، قرآن، مفاتیح، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه و موضوعات دینی به کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، تجهیز 43 کانون به کامپیوتر، 33 کانون به قفسه، 85 کانون چاپگر و 51 کانون به دوربین عکاسی از اقدامات صورت گرفته در این بخش است.

وی رمز موفقیت در انجام فعالیت های فرهنگی را تعاملات و نفوذ در وجود و جان انسان ها دانست و افزود: اگر در انجام کار فرهنگی فقط به دنبال تجهیز باشیم راه به جایی نبرده و موفق نخواهیم شد.

بیکی با اشاره به شرایط کنونی کشور، گفت: اگر در این شرایط نتوانیم شرایط را به خوبی تدبیر کرده و تشخیص دهیم و کار فرهنگی را به خوبی آنالیز و تجزیه و تحلیل کنیم راه به جایی نخواهیم برد.

در این مراسم که آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، آل محمد، معاون مالی و اداری و امور استان های ستادعالی کانون های مساجد کشور، نوری معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان و رییس شورای اسلامی شهر گرگان حضور داشتند از 52 نفر از ائمه جماعات، مسوولان، کتابداران، و خادمین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با اهدای لوح تقدیر، تندیس و هدایایی تجلیل شد.

+نوشته شده در دوشنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت16:33توسط رها |